Propozycja nauki języka angielskiego dla wszystkich maluszków z naszego przedszkola

Bajki i piosenki są dla dzieci uczących się języka obcego jednym z najcenniejszych źródeł naturalnego języka mówionego oraz materiałem autentycznym, który wspomaga ich w nauce poprawnej wymowy i ćwiczy ich zrozumienie różnych akcentów i sposobów mówienia.
Oto tytuły bajek, które uważam za ciekawe, fajne, edukacyjne oraz takie, w których język angielski jest czytelny i zawiera dużo przydatnych codziennych wyrażeń!

Niektóre bajki będą cięższe do zrozumienia dla naszych pociech, a inne świetnie nauczą ich nowych wyrażeń w krótkim czasie! Polecam także stronę internetową z piosenkami www.supersimplesongs.com.
Bajki dla maluszków, powiedzmy 2-3 latka:
1 . Peppa Pig. To ,że ta bajka rewelacyjnie spełnia swoje zadanie językowe wie większość z nas. To czy dziecko lubi świnki czy nie, to już kwestia gustu i upodobań, ale językowo na pewno bardzo dobra, i najlepsza na początek. Język prosty, wyrażenia związane tylko z codziennymi wyrażeniami, znaczenie łatwe do wywnioskowania z kontekstu. Jeśli dziecko później zaczyna naukę języka, to jeśli lubi warto puszczać Peppę również starszym dzieciom, żeby łatwiej było im zrozumieć. (dostępna na Netflix)

2 . Ruby and Max. Bardzo powoli wypowiadane dialogi, kilku bohaterów (głównie dwóch), podstawowe, często powtarzane kilkukrotnie dialogi. Bardzo spokojna bajka, można w trakcie jej trwania dopowiadać coś, lub powtarzać z dzieckiem. (dostępna na Netflix)

3 . Hug me (Przytul mnie). Polska bajka na Netflix, ale oczywiście wybieramy język angielski!:) Krótkie odcinki bo 5 minutowe, mało dialogów, krótkie, spokojne komunikaty.
Grupa wiekowa 3<
1 . Daniel Tiger’s Neighbourhood. To jedna z naszych ulubionych bajek. Bardzo edukacyjna, w każdym odcinku dzieci uczą się jednej wybranej rzeczy – szanowania innych, mówienia co nas złości, współpracy itp. Dużo w niej muzyki, język bardzo zrozumiały, ładnie wymawiany (dostępny na Netflix).

2 . Tip The Mouse (Tupcio Chrupcio). Jedna z najbardziej ulubionych. Piękne wnętrza, piękne widoczki, kolory super, i język rewelacja.
3 . Kid-E-Cats (Kociaki). Świetna bajeczka, codzienne sytuacje, mocno podobna do Peppa Pig tylko więcej dialogów, wesoła i śmieszna (dostępna na Netflix).

4 . Lama lama. To kolejna super pozycja. Więcej w niej bohaterów, bo Mała Lama ma dużo przyjaciół i często spędza czas poza domem. Językowo trudniejsza niż Kid-E-Cats i Tiger, ale wcale nie trudna. (dostępna na Netflix).

5 . Treehouse Detectives (Detektywi z domku na drzwie). W każdy odcinku Misie detektywi rozwiązują jakąś zagadkę dotyczącą ich okolicy i innych zwierzątek. Polecam, język minimalnie trudniejszy niż w poprzednim tytule. (dostępna na Netflix).

6 . Tayo the Little Bus. Przyjemna i nie bardzo trudna językowo bajka o małym autobusie Tayo i jego przygodach na drodze. (dostępna na Netflix).

7 . Curious George (Ciekawski George). Bajka równie ciekawa i wesoła. Obowiązkowa pozycja, językowo również bardzo przystępna! (dostępna na YouTube).

8 . Go! Go! Cory Carson czyli Tut, tut! Autka w Pagórkowie. Kolejna wesoła i przyjemna pozycja dla Waszych dzieci. Relacje rodzinne w każdym odcinku 🙂 (dostępny na Netflix).

Życzę dużo zdrowia i uśmiechu😊
Edyta Chełchowska-Drąg