POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS

Ktoś mądry powiedział kiedyś, że życie składa się z powitań i pożegnań. I tak właśnie dnia 23 czerwca odbyło się na auli szkolnej uroczyste Zakończenie Roku Przedszkolnego najstarszej grupy przedszkolnej Ananaski, której miałam przyjemność być przez trzy lata wychowawcą. Moment trudny, ale jednocześnie piękny, bo to nie tylko chwila pożegnania, to także nowy etap, który właśnie rozpoczął się w życiu dzieci.
Zaproszeni goście z niecierpliwością oczekiwali na występ naszych przedszkolaków. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Męcinka Pan Mirosław Brzozowski oraz Pan Jacek Falkenberg, który wraz z Wójtem na początku uroczystości wręczył dzieciom medale za aktywny i regularny udział w zajęciach na basenie krytym “Słowianka” w Jaworze.
W końcu nadeszła ta długo oczekiwana chwila – dzieci weszły na scenę tanecznym krokiem. Zatańczyły poloneza, którego dzielnie uczyły się pod czujnym okiem Pani Izy Kowalskiej. Zaśpiewały kilka piosenek, z akompaniamentem Pani Jolanta Trawnik, która przez cały rok prowadziła zajęcia z rytmiki, za co serdecznie dziękujemy. Recytowały wiersze, indywidualnie i wspólnie. Zachwytom i oklaskom nie było końca.
Po występie nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia przedszkola przez Panią Dyrektor Jolantę Cisoń. Nagrody od wychowawcy, słodki upominek od Wójta Gminy Męcinka, słodkości od Pań pracujących w kuchni w Męcince – i to wszystko dla naszych Ananasków, teraz już mogę powiedzieć absolwentów 😊
Grupa Jagody, której wychowawcą jest Pani Katarzyna Kowalska, wystąpiła na scenie z pożegnalnym wierszem dla Ananasków oraz wręczyła im samodzielnie przygotowany upominek w postaci rysunku, na którym są wszystkie dzieci z grupy Ananaski łącznie z wychowawczynią:)
Nadszedł czas podziękowań – chwila jakże podniosła i dostojna. Były podziękowania ze strony Pani Dyrektor Jolanty Cisoń, wychowawcy, a także Rodziców. Ananaski wręczyły drobne upominki osobom, z którymi nasza grupa współpracowała w ciągu trzech lat.
Po części artystycznej poszliśmy do naszej sali na słodki poczęstunek, który przynieśli rodzice, za co bardzo serdecznie dziękuję.
Z pewnością był to dzień niezwykły i niezapomniany dla wszystkich z nas. Dziękuję za wspólnie spędzony czas, pomoc i wsparcie. Dziękuję Pani Katarzynie Popardowskiej i Pani Agacie Karaban za pomoc przy organizacji uroczystości.
Mam nadzieję, że okres spędzony w przedszkolu pozostanie na długo w pamięci i sercach dzieci.
 
Autor tekstu: Marta Magryś