"EuroWeek" - 2019
W dniach 12-16 marca 2019r. szesnaścioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w projekcie szkoleniowym ,,EuroWeek”. Wyjazd był możliwy dzięki wielkiemu zaangażowaniu Pani Elżbiety Plecety, która poszerza zainteresowania młodzieży językiem angielskim. Pod nazwą ,,EuroWeek” kryło się pięć dni dobrej zabawy, poznawanie kultur i tradycji innych krajów oraz prowadzenie rozmów, oczywiście, w języku angielskim.
zaktualizowano: 19-03-2019  |  więcej...
"Gminne rozgrywki sportowe w Mini Piłkę Siatkową chłopców i dziewcząt "dwójek" i trójek"
Dnia 07.03.2019 odbyły się Gminne rozgrywki w Mini Piłkę Siatkową dziewcząt i chłopców w których wzięło udział 25 uczniów naszej szkoły. Szkołę reprezentowało 13 dziewcząt i 12 chłopców. Było bardzo dużo pozytywnych emocji i dobrej sportowej zabawy. Dla większości uczniów były, to pierwszy udział w takiej imprezie sportowej.
zaktualizowano: 13-03-2019  |  więcej...
DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU
Wszystkim Paniom:
Małym, Dużym,
Nawet gdy się słońce chmurzy,
Marzec dzisiaj śle życzenia:
Radości, uśmiechu i marzeń spełnienia!
zaktualizowano: 11-03-2019  |  więcej...
Wielkie stwory poznajemy – zabawy w paleontologów ...
W dinozaurach jest coś magicznego, coś, co bardzo interesuje dzieci. Dlatego w grupie Malinki postanowiliśmy pogłębić wiedzę o tych największych na świecie, żyjących kilka milionów lat temu gadach. Oglądaliśmy filmy edukacyjne, prezentacje multimedialne, książki. Dzieci zobaczyły jak wygląda szkielet dinozaura. Wykonaliśmy prace plastyczne, robiliśmy odciski w masie solnej – nasze skamieniałości. Największe jednak przeżycia i emocje dostarczyło małym odkrywcom sprawdzenie się w roli paleontologa
zaktualizowano: 06-03-2019  |  więcej...
Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych
Od 2011 roku obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych”. Jak sama nazwa mówi, uroczystości mają charakter państwowy i celebrowane są 1 marca. Tego dnia w 1951 roku w więzieniu mokotowskim wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia ,,Wolność i Niezawisłość”. Byli to ostatni ogólnopolscy koordynatorzy walki o wolność Polski z nową sowiecką okupacją.
zaktualizowano: 06-03-2019  |  więcej...
Wykłady z fizyki, kino i basen
Dnia 26 lutego br. uczniowie klas ósmych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piotrowicach oraz Szkoły Podstawowej w Męcince uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Program imprezy składał się z trzech części.
zaktualizowano: 06-03-2019  |  więcej...
Harmonogram rekrutacji do klasy I w roku szkolnym 2019/2020
do 1 marca godz. 15.00 - Rodzice dzieci realizujących roczne przygotowanie przedszkolne składają wnioski o kontynuację edukacji w klasie I.
4 marca -18 marca - rejestracja wnioskow/zgłoszeń o przyjęcie.
19 kwietnia godz. 13.00 - opublikowanie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

zaktualizowano: 05-03-2019  |  więcej...
Harmonogram rekrutacji do Przedszkola
Harmonogram rekrutacji do Przedszkola w roku szkolnym 2019/2020

Kontynuacja edukacji przedszkolnej.
18 lutego - 1 marca - złożenie potwierdzenia o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym.


zaktualizowano: 05-03-2019  |  więcej...
Konkurs Recytatorski „Pegazik”.
W środę 27 lutego na sali widowiskowej w Męcince odbyły się eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Udział w nich wzięli uczniowie w dwóch grupach wiekowych: klasy IV-VI oraz VII-VIII ze Szkoły Podstawowej im. Piastów Śląskich w Piotrowicach oraz z Zespołu Szkół w Męcince .
zaktualizowano: 03-03-2019  |  więcej...
Bal karnawałowy klas I-III
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z klas I-III, niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole, w środę 20 lutego. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji. Aula wyglądała inaczej niż na co dzień, zmieniła się w prawdziwą salę balową. W szkole zaroiło się od Spid
zaktualizowano: 24-02-2019  |  więcej...

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009