Kulinarne przedszkolaki seniorom
Wielka podróż z babcią i dziadkiem -zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
zaktualizowano: 18-11-2019
Dyplom za udział w akcji "Szkoła pamięta"
Nasza szkoła otrzymała Dyplom od Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego z podziękowaniem za włączenie się do akcji „Szkoła pamięta", która miała swój finał w piątek, 25 października br.
Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

Dziękujemy.
zaktualizowano: 17-11-2019
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACJI Z BAJEK
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Przedszkolaki uczcili święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych.
zaktualizowano: 18-11-2019  |  więcej...
DZIEŃ SZARLOTKI W GRUPIE JABŁUSZKA
Przedszkolaki z Pomocnego wspólnie ze swoimi paniami postanowiły upiec szarlotkę, kruche tarte ciasto z jabłkiem w roli głównej. Najpierw przypomniano, że jabłka to źródło witaminy C, ale też błonnika. Powinniśmy je spożywać regularnie, tak jak inne owoce i warzywa, aby być zdrowym. Przed przystąpieniem do zajęć praktycznych, dzieci pamiętały o higienie, umyły rączki i opłukały owoce. Wychowawczyni pokazała wszystkie składniki, potrzebne do tego wypieku. Zwróciła także uwagę na zachowanie ostroż
zaktualizowano: 18-11-2019  |  więcej...
Najlepsze życzenia z okazji 40-lecia pracy zawodowej
Piękny i zacny jubileusz, któremu należą się szczere gratulacje – pani Ela Skowron obchodzi 40-lecie pracy zawodowej. Serdecznie dziękujemy za trud i zaangażowanie i życzymy wszystkiego co najlepsze.


zaktualizowano: 13-11-2019
Warsztaty krawieckie, ,,Niech szyją ,szyją nam!” w klasie pierwszej.
Dnia 8 listopada w klasie pierwszej odbyły się warsztaty krawieckie. Pani Iza z Fly-Higt -Centrum Kreatywno –Językowego w Lubinie, zapoznała dzieci z zawodem krawcowej/krawca. Przedstawiła atrybuty związane z tym zawodem. Dzieci miały możliwość szycia bardzo ładnych maskotek z bawełny z atestem i filcu, które najpierw obejrzały i podjęły decyzję, jaką maskotkę chciałyby uszyć dla siebie. Do wyboru były: misie, koty, sówki, dinozaury,
zaktualizowano: 13-11-2019  |  więcej...
KONCERT PIEŚNI HISTORYCZNYCH ,,ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ”
,,Płomień rozgryzie malowane dzieje.
Skarby mieczowi spustoszą złodzieje.
Pieśń ujdzie cało!”

Adam Mickiewicz ,,Konrad Wallenrod – Pieśń Wajdeloty”


zaktualizowano: 14-11-2019  |  więcej...
#SzkołaDoHymnu
W dniu dzisiejszym, 8 listopada w naszej szkole cała społeczność szkolna zaśpiewała o symbolicznej godz. 11:11 cztery zwrotki hymnu narodowego. To część ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu".

Udział w tym patriotycznym przedsięwzięciu jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której także uczestniczył Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piotrowicach.
zaktualizowano: 08-11-2019  |  więcej...
Nowo otwarty plac zabaw w Pomocnem
RADOŚĆ I SUPER ZABAWA NA NOWO OTWARTYM PLACU ZABAW W POMOCNEM. DZIĘKUJEMY! 😍
zaktualizowano: 06-11-2019
SIĘ GRA SIĘ MA Bezpieczny Playroom
Nasza świetlica bierze udział w rywalizacji o bezpieczną salę gier!
https://siegrasiema.com/#start

Akcja pod nazwą Się gra się ma Bezpieczny Playroom! daje placówkom oświatowym szansę na przemianę świetlicy w nowoczesną salę gier dla dzieci oraz wyposażenie w postaci naklejek ściennych i zestawów gier planszowych, a także promuje bezpieczne zachowania.
zaktualizowano: 08-11-2019  |  więcej...

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009