Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
WNIOSEK DO RADY GMINY W MĘCINCE
16 marca na posiedzeniu Rady Gminy w Męcince dyrektor szkoły –mgr Jolanta Cisoń
wystąpiła z wnioskiem o nadanie imienia Piastów Śląskich Szkole Podstawowej w Piotrowicach. W uzasadnieniu odwołała się do historii Dolnego Śląska. Stwierdziła, iż ta nazwa pozwoli nam poznawać, kultywować i umacniać tradycję i kulturę naszej Małej Ojczyzny. Poznajmy zatem fragment tego wniosku.
,,Uczenie tak młodych ludzi świadomości historycznej i szacunku dla dokonań tych, którzy mieszkali tu przed nami, nie jest rzeczą prostą. Dlatego będziemy pokazywać im pozostałości po średniowiecznych budowlach, zamki i klasztory z czasów Piastów, opowiadać im legendy, inspirować do redagowania i wystawiania sztuk teatralnych przemawiających do dziecięcej wyobraźni.
Pragniemy, aby wychowankowie szkoły w Piotrowicach byli dumni ze swej Małej Ojczyzny, a patronat Piastów Śląskich przypominał im o polskiej tożsamości”.
zaktualizowano: 04-10-2010

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009