Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Projekt „Zróbmy to razem” podsumowany
Sobota 8. stycznia była niezwykłym dniem nie tylko dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Piastów Śląskich w Piotrowicach, ale również dla wielu mieszkańców Chełmca, Myślinowa i Piotrowic.

Wszyscy oni zostali zaproszeni do szkolnej auli na podsumowanie projektu „Zróbmy to razem” (realizowanego w ramach Priorytetu VII. Promocja integracji społecznej; Działanie 7.3. Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji; pozyskane fundusze w kwocie prawie 50 tys. zł), służącemu integracji mieszkańców w wieku 15-64 lata z tych trzech wsi. Partnerem projektu było Stowarzyszenie „Towarzystwo Miłośników Piotrowic”.

Podczas spotkania zaprezentowano zdjęcia wraz z omówieniem zajęć terenowych „Skautowskie poznawanie Parku Krajobrazowego CHEŁMY” oraz wycieczek. Zebrani otrzymali też folder projektu, w którym uwzględniono największe atrakcje turystyczne tego rejonu, zachęcający do odwiedzenia wielu pięknych miejsc naszej okolicy.
– Folder jest adresowany do wszystkich, którzy szukają spokoju, harmonii wewnętrznej i relaksu na łonie przyrody, a przede wszystkim preferują aktywny wypoczynek – powiedziała dyrektor szkoły Jolanta Cisoń.
Nietypową atrakcją spotkania podsumowującego projekt był spektakl „Robin Hood w Piotrowicach”, wystawiony w języku angielskim. Pracowicie wykonane dekoracje i stroje oraz mistrzowska gra aktorska to efekt wielu godzin zajęć realizowanych w ramach projektu. W przedstawieniu zagrali uczniowie, dorośli uczestnicy zajęć, a nawet proboszcz parafii Męcinka ks. Marek Kluwak i sekretarz Urzędu Gminy Zygmunt Melner.
Koordynator Bożena Pyzik serdecznie podziękowała wszystkim, którzy wzięli udział w projekcie, poświęcając swój czas i angażując się w jego realizację. Miłym podsumowaniem spotkania był przygotowany poczęstunek.
(tesp)

Projekt „Zróbmy to razem” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego
zaktualizowano: 13-09-2013

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009