Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
LEKCJA BIOLOGII O PAJĄKACH I SKORPIONACH NA ŻYWO
Dnia 27 lutego uczniowie klasy VI razem z uczniami klas VI z Męcinki wzięli udział w niecodziennej lekcji biologii o pająkach i skorpionach, która odbyła się w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa (ECMEN) w Jaworze. Wycieczka przedmiotowa z biologii na wyjątkową wystawę ,,Fascynujący świat pająków i skorpionów”, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem na rynku europejskim, odwiedziła 18 krajów.

Zachwyca bogactwem pająków i skorpionów pochodzących m.in. z obu Ameryk, Azji, Australii i Afryki.
Wystawa liczyła ponad 35 żywych okazów pajęczaków, a wśród nich jedne z najniebezpieczniejszych i największych pająków świata oraz liczne skorpiony. Uzupełnieniem wystawy były multimedia oraz plansze z ciekawostkami ze świata pajęczaków. Wystawa jest wyjątkową okazją, aby przenieść się w kolorowy, tropikalny świat. Pozwoli obalić stereotypy i przekonać się, że pająki to bardzo pożyteczna da środowiska grupa zwierząt. Uczniowie tych klas zwiedzili wystawę z przewodnikiem opowiadającym o świecie pająków i skorpionów. Mieli możliwość obserwowania karmienia zwierząt na żywo, bezpieczne szklane terraria, pozwalały na filmowanie i fotografowanie okazów z bliskiej odległości. Uczniowie nauczyli się dlaczego skorpiony świecą w świetle UV, czy wszystkie pająki są jadowite oraz jak silna jest pajęcza sieć.

Autor tekstu: Grażyna Puciato

zaktualizowano: 06-03-2020

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009