Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Zajęcia edukacyjne w Myśliborzu dla kl. I – III
Uczniowie naszej szkoły z klas I – III w dniu 24 lutego 2020 r. uczestniczyli w wycieczce do Ośrodka Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu. Był to już trzeci wyjazd w tym roku szkolnym. Tym razem uczniowie mieli zajęcia w pracowniach tego ośrodka. Na początku zostali podzieleni na dwie grupy. Gdy pierwsza grupa zapoznawała się z technologią wykonywania papieru czerpanego i samodzielnie wykonywała taki papier, a następnie mogła go dowolnie pomalować, dru

Celem tych zajęć było uświadomienie uczniom roli pszczół w życiu człowieka, uwrażliwienie na problemy i potrzeby pszczelich rodzin oraz poszanowania pszczelej pracy. Uczniowie mieli okazję zobaczyć sprzęt potrzebny do pielęgnacji i obsługi tych małych i pracowitych zwierzątek. Zajęcia zakończyły się wykonaniem świeczek z wosku pszczelego. Każdy uczestnik mógł zabrać ze sobą do szkoły ozdobną świeczkę i oryginalne malowidło na papierze czerpanym.

Autor tekstu: Grażyna Sujka
zaktualizowano: 05-03-2020

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009