Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
UCZNIOWIE Z PIOTROWIC Z WIZYTĄ W SĄDZIE
W dniu 26.02.2020 r. uczniowie z klasy VA, VB oraz VI z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piotrowicach uczestniczyli w wycieczce do Sądu Rejonowego w Jaworze. Wyjazd został zorganizowany w ramach realizacji Projektu Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego. Celem wycieczki było poznanie organizacji, zadań oraz zasad funkcjonowania sądów w Polsce a także zapoznanie się z zawodem sędziego.

Uczniowie pod przewodnictwem pana sędziego Tadeusza Kowalczyka specjalizującego się w prawie karnym mieli okazję zwiedzić budynek sądu, sale rozpraw oraz cele, w których aresztowani oczekują na rozprawę. Na ławach zabytkowej sali rozpraw mogli poczuć atmosferę tego miejsca i dowiedzieć się jak funkcjonuje sąd. Sędzia wskazał miejsca zajmowane podczas rozprawy przez sędziego, adwokata, prokuratora, oskarżonego oraz świadków. Dzieci miały okazję zobaczyć strój urzędowy sędziego – togę oraz łańcuch z wizerunkiem orła a także usłyszeć dźwięk sędziowskiego młotka. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się jak wygląda codzienna praca sędziego, jakie wymagania trzeba spełnić by pracować w tak trudnym i odpowiedzialnym zawodzie.
Wycieczka do sądu była dla wszystkich ciekawą formą zdobycia wiedzy i nowych doświadczeń, uświadomiła uczniom jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa prawo oraz jakie mogą być konsekwencje jego nieprzestrzegania. Być może dla niektórych uczniów wycieczka ta okaże się inspiracją do obrania drogi zawodowej związanej z karierą prawniczą…

Autor tekstu: Karolina Drozdowska
zaktualizowano: 01-03-2020

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009