Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Warsztaty krawieckie, ,,Niech szyją ,szyją nam!” w klasie pierwszej.
Dnia 8 listopada w klasie pierwszej odbyły się warsztaty krawieckie. Pani Iza z Fly-Higt -Centrum Kreatywno –Językowego w Lubinie, zapoznała dzieci z zawodem krawcowej/krawca. Przedstawiła atrybuty związane z tym zawodem. Dzieci miały możliwość szycia bardzo ładnych maskotek z bawełny z atestem i filcu, które najpierw obejrzały i podjęły decyzję, jaką maskotkę chciałyby uszyć dla siebie. Do wyboru były: misie, koty, sówki, dinozaury,

Po zapoznaniu z etapami powstawanie takiej maskotki dzieci -korzystając z przygotowanych już form zwierzątek- szyły niektóre elementy ręcznie, ozdabiały. Wypełniały maskotki antyalergiczną kulką silikonową.
Później pani Iza kończyła na maszynie ich zszywanie. Dzieci bacznie wszystko obserwowały i były bardzo zadowolone .Okazało się że praca krawcowej wcale nie jest łatwa. Maskotki to wspaniała pamiątka, jak określiła to jedna z uczennic.
Dziękujemy pani Izie.

Autor tekstu: Danuta Kowalska
zaktualizowano: 13-11-2019

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009