Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Zajęcia w Centrum Edukacji Ekologicznej „ Salamandra” w Myśliborzu
28 października 2019 r. dzieci z klas I – III wyjechały na zajęcia przyrodnicze, które odbyły się na terenie Parku Krajobrazowego „ Chełmy” w Myśliborzu. Celem zajęć było zdobywanie wiedzy i umiejętności poprzez bezpośrednią obserwację i badanie środowiska przyrodniczego. Zajęcia podzielone były na dwie części:
I. Relikty wulkanizmu na przykładzie Wzgórza Rataj,
II. Drzewa nasi przyjaciele; określenie roli drzew jako ważnego ekosystemu Ziemi.

Uczestnicy wraz z opiekunami poruszali się po wyznaczonych leśnych ścieżkach. Bacznie obserwowali wszystko dookoła i nasłuchiwali różnych odgłosów. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w tych zajęciach, zadawały wiele pytań, zapisywały swoje obserwacje, rozwiązywały krzyżówki i diagramy, wykonały też piękne prace plastyczne z materiałów leśnych. Uczniowie pracowali zbiorowo, grupowo oraz indywidualnie. Zróżnicowanie metod i form pracy przyczyniło się do uatrakcyjnienia zajęć i zmotywowało uczniów do intensywniejszego wysiłku. Duży nacisk położono także na podniesienie świadomości ekologicznej uczniów oraz uwrażliwienie ich na piękno i malownicze tereny Wąwozu Myśliborskiego.


Autor tekstu: Grażyna Sujka

zaktualizowano: 06-11-2019

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009