Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
PAMIETAMY…..
Ciszą cmentarną ukołysani,
z dala od życia i znoju,
dobiwszy wreszcie cichej przystani,
odpoczywają w pokoju.

Elżbieta Daniszewska "Zaduszki"


Na cmentarzach można już zauważyć wielkie przygotowania do zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych. Wiele osób odwiedzających swoich bliskich sprząta już groby, zapala znicze, stawia kwiaty, by w ten sposób oddać im cześć, a także uczcić ich pamięć. Są jednak też takie groby o których nikt już nie pamięta.

Jak co roku w ostatnich dniach października tuż przed Uroczystością Wszystkich Świętych uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piotrowicach postanowili w szczególny sposób uczcić pamięć tych, którzy odeszli. Odpowiedzieli na apel i wzięli udział w akcji „Szkoła pamięta”.

Pod opieką katechetki pani Wiesławy Kostrzewy uczniowie klasy V b zaopatrzeni w grabie, worki na śmieci i motyki udali się na stary cmentarz znajdujący się w Piotrowicach, aby posprzątać groby, które się tam znajdują. Akcja sprzątania stała się już naszą szkolną tradycją i obowiązkiem aby troszczyć się i dbać o pamięć ludzi, którzy przecież mieszkali tu na tych ziemiach i tu zostali pochowani.

Sprzątanie zakończyło się zapaleniem zniczy na grobach i wspólną modlitwą za wszystkich zmarłych. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w naszą akcję.

Autor: Wiesława Kostrzewa

zaktualizowano: 30-10-2019

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009