Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
PRZEDSZKOLAKI PAMIĘTAJĄ
Przedszkolaki z Piotrowic włączyły się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie oraz wydarzenia. Kulminację tych aktywności zaplanowano na 25 października 2019 r. – ostatni piątek przed 1 listopada. Jednym z działań było posprzątanie bezimiennych i opuszczonych grobów oraz zorganizowanie zbiórki zniczy.

Dlatego też dzieci z naszego przedszkola wybrały się na pobliski cmentarz, aby uporządkować groby z liści oraz zapalić znicze na grobach. Każdy przedszkolak z wielkim zaangażowaniem sprzątał. Dzieci przypomniały sobie także jak należy zachować się na cmentarzu i jak pielęgnować pamięć o zmarłych. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom długo w pamięci.

Autor: Monika Malinowska
zaktualizowano: 28-10-2019

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009