Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
NIEMIECKIE SMAKI KULINARNE i DZIEŃ CHŁOPAKA U PRZEDSZKOLAKÓW W POMOCNEM
W poniedziałek 30 września dzieci z grupy „Jabłuszka” poznały na zajęciach w przedszkolu zachodniego sąsiada Polski. Podczas krótkiej prezentacji zobaczyły położenie geograficzne Niemiec, kraju składającego się z wielu landów ze stolicą w Berlinie. Także jego zabytki, najciekawsze atrakcje turystyczne, jak: Brama Brandenburska, Zamek w Heidelbergu, Katedra Św. Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii, Zamek Neuschwanstein, Mur Berliński, Czarny las – Schwarzwald oraz największe jezioro - Bode

Później przedszkolaki pokolorowały flagę Niemiec i wysłuchały bajki w języku niemieckim, w czasie której dowiedziały się , jak brzmią niektóre słowa w tym języku, jak np.: Tchuss!, Guten Tag, Auf Wiedersehen czy Katze, Hund, Vogel i Kinder. Po krótkim wprowadzeniu w temat, maluchy przystąpiły do zajęć praktycznych i przygotowały jeden z niemieckich przysmaków kulinarnych – Kartoffelsalat, do którego dodatkiem był pyszny koktajl malinowy. W tym dniu także „Jabłuszka” obchodziły w swojej grupie Dzień Chłopca i wszyscy z tej okazji otrzymali Kinder Chocolate.

Autor: Beata Bednarczyk
zaktualizowano: 06-10-2019

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009