Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Warsztaty ''Majsterkowo" - karmnik dla ptaków
W środę 25 września 2019 r. uczniowie klasy 3 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piotrowicach wraz z koleżankami z klasy 1 ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaworze, wzięli udział w warsztatach „Majsterkowo” w Legnicy. Warsztaty te są organizowane przez market budowlany Castorama i skierowane do wszystkich uczniów w wieku od 6 do 12 lat. Ich celem jest rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wie

Tematem zajęć praktycznych był drewniany karmnik dla ptaków. Wszyscy uczniowie przed przystąpieniem do pracy założyli fartuchy i zajęli stanowiska przy długim stole w dziale ogrodniczym, na którym leżały przygotowane drewniane zestawy. Następnie dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego używania narzędzi oraz instrukcją wykonania karmnika dla ptaków. Dzieci z ogromnym zapałem zabrały się do pracy. Na pierwszy rzut oka zadanie wydawało się proste, ale w trakcie majsterkowania okazało się, że wymaga ono dużo cierpliwości i dokładności, co szczególnie dla dzieci, stanowi pewne wyzwanie. Potrzebna była również współpraca i wzajemna pomoc, która według pań prowadzących zajęcia przebiegła doskonale. Tradycyjnie na koniec warsztatów każdy uczestnik otrzymał drobne upominki (poziomica-breloczek, drewniane puzzle i dyplomy). Po zajęciach dzieci w ramach poznawania ciekawych zawodów, miały okazję poznać panią Anię, która jest doradcą i projektantem wnętrz oraz służy poradą dla klientów potrzebujących pomocy w zaprojektowaniu pomieszczeń w ich domach. Zajęcia jak zawsze bardzo podobały się dzieciom i na pewno niedługo znowu tu wrócimy.

Autor: Edyta Chełchowska-Drąg
zaktualizowano: 06-10-2019

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009