Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Dzień Przedszkolaka i spotkanie z policjantem
W piątek 20 września przedszkolaki z Pomocnego obchodziły swoje święto – Dzień Przedszkolaka.
W tym dniu także w grupie „Jabłuszka” odbyło się spotkanie z policjantem. Wybór zaproszonego gościa nie był przypadkowy, bowiem sierżant Łukasz Dymarek to tata Leonka. Podczas spotkania maluchy dowiedziały się, jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta.

Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę wielu chętnych do jej przymierzenia i kajdanki.
W podziękowaniu za ciekawe zajęcia, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczących ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy, pan Łukasz otrzymał wykonany przez dzieci portret policjanta. Sierżant Dymarek z kolei wszystkich przedszkolaków obdarował słodyczami.
Po drugim śniadanku maluchy wybrały się z balonikami na symboliczny spacer po okolicy. Śpiewając: „Jestem sobie przedszkolaczek …”, chciały zaznaczyć swoją obecność oraz zwrócić uwagę innych na ważną rolę edukacji przedszkolnej.

Autor tekstu: Beata Bednarczyk
zaktualizowano: 26-09-2019

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009