Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Warsztaty ogrodnicze w PSB Mrówka w Jaworze
Minęło zaledwie kilkanaście dni od rozpoczęcia nowego roku szkolnego, a za nami już pierwsza wycieczka. 18 września uczniowie z klas I – III wybrali się do jaworskiej „ Mrówki”, która przygotowała dla nich praktyczne zajęcia z sadzenia i pielęgnacji roślin.

Po krótkiej części teoretycznej i rozwiązaniu kilku zagadek wszyscy z radością przeszli do działania. W ruch poszły łopatki, konewki i ogromna góra ziemi ogrodniczej. Każde dziecko otrzymało doniczkę i cebulki kwiatów ozdobnych. Wszyscy solidnie przykładali się do pracy, a pomocy i wsparcia udzielała przedstawicielka firmy nasiennej W. Legutko. Fakt samodzielnego sadzenia roślin sprawiał dzieciom ogromną frajdę. Jeszcze większa będzie, gdy wyrosną z nich piękne ozdobne kwiaty w szkolnych kącikach przyrodniczych.
W przerwie między zajęciami, dzieci zwiedziły sklep, zapoznały się z działami handlowymi oraz różnymi stanowiskami pracy tj.: sprzedawca, magazynier, doradca klienta, kierowca.
Wyprawa do „ Mrówki” przyniosła dzieciom wiele radości. Pracownicy tej firmy obdarowali naszych uczniów wieloma prezentami, wśród nich były: książeczki, plany lekcji, cukierki i balony. Wiele śmiechu i zabawy przyniosła pluszowa maskotka, którą nasze dzieci bardzo polubiły.

Dziękujemy Pani Annie Łupkowskiej za zaproszenie naszych uczniów na zajęcia do PSB „ Mrówka” w Jaworze, Przedsiębiorstwu Handlowo – Nasiennemu W. Legutko za przeprowadzenie zajęć oraz wszystkim pracownikom sklepu za miłe przyjęcie.

Autor tekstu: Grażyna Sujka

zaktualizowano: 20-09-2019

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009