Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
W nagrodę do Energylandii
Dnia 17 września 2019 r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piotrowicach wczesnym rankiem wyruszyli na wycieczkę do Energylandii -największego Parku Rozrywki w Polsce położonego w Zatorze w województwie małopolskim. Wyjazd został sfinansowany przez Wójta Gminy Męcinka Pana Mirosława Brzozowskiego w ramach Systemu Motywacyjnego Wójta Gminy Męcinka.

W wycieczce brały udział dwie zwycięskie klasy V, wyjazd był nagrodą za ciężką pracę uczniów i najwyższe średnie ocen w roku szkolnym 2018/2019. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwało czterech opiekunów.

Energylandia to wyjątkowe miejsce pełne adrenaliny i niezapomnianych wrażeń. Atrakcje parku charakteryzują się specjalnie dobraną tematyczną dekoracją i scenografią, podzielone są na 5 stref: Bajkolandia, Strefa familijna, Strefa ekstremalna, Water Park oraz Smoczy Gród. Uczniowie bardzo chętnie korzystali z wielu atrakcji m.in. popularne wyścigi samochodami- FORMUŁA AUTODROM, kolejka pełna kolorów- HAPPY LOOPS ,rodzinna kolejka z podwójną rundą, w której długość przejazdu wynosi prawie 700 metrów- ENERGUŚ, spływ rwącą rzeką w specjalnych, kilkuosobowych pontonach- ATLANTIS, oraz kolejka, która porusza się do przodu i do tyłu po torze o wysokości dochodzącej do 25 m- BOOMERANG. Prawdziwi śmiałkowie zdecydowali się także na kolejkę odwróconą, w której wagoniki znajdują się pod szynami, pasażerowie nie mają pod sobą podwozia a ich nogi swobodnie zwisają w przestrzeni- RMF DRAGON. Ogromnym wyzwaniem była kolejka górska posiadająca pięć czteroosobowych, obrotowych wagonów, poruszających się po pełnym zakrętów i wzniesień torze o wysokości 13 metrów i długości 320 metrów, dodatkowo pojazdy kolejki obracały się również wokół własnej osi- VIKING. Trasa była pełna zakrętów, zwrotów, w kilku miejscach solidne przyspieszenia – słowem frajda na całego! W Energylandii odwiedziliśmy nowoczesne kino 7D, w którym trójwymiarowe filmy wzbogacone były efektami specjalnymi: wstrząsy foteli, strumienie powietrza, pryskanie wodą. Dzięki temu widzowie mieli okazję przenieść się w niesamowity świat bajki. Po licznych przyjemnościach wszyscy udali się na wspólny posiłek.

Niezapomniane atrakcje dostarczyły dzieciom mnóstwo radości i wyśmienitej zabawy. Wyjazd rozbudził w uczniach motywację do pracy i nauki w nowym roku szkolnym 2019/2020.

Autor: Karolina Drozdowska
zaktualizowano: 20-09-2019

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009