Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "Salamandra" w Myśliborzu
W ostatnim dniu półkolonii 5 lipca 2019 r. nasi uczniowie odwiedzili Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "Salamandra" w Myśliborzu.
Dzieci uczestniczyły w warsztatach pt. "Jak powstaje papier czerpany".Uczniowie byli bardzo zainteresowani pokazem zaprezentowanym przez panią z Centrum Edukacji Ekologicznej, po czym wszyscy mieli możliwość samodzielnego wykonania papieru czerpanego i pomalowania go w dowolny sposób.

Uczestnicy krok po kroku poznali cały proces- od tworzenia papierowej zawiesiny do powstania arkusza papieru. Zajęcia miały na celu przybliżenie historii papiernictwa w powiązaniu z niesamowitą zabawą.
Po zajęciach warsztatowych dzieci wyruszyły na terenową lekcję przyrody, która odbyła się na terenie Parku Krajobrazowego "Chełmy". Wszyscy uczestnicy otrzymali karty pracy, zadaniem było znaleźć właściwy liść lub owoc i dopasować go do odpowiedniego gatunku drzewa. Uczniowie nauczyli się rozpoznawać popularne gatunki drzew ponadto mieli okazję podziwiać piękno przyrody i poznać zalety obcowania ze środowiskiem przyrodniczym.
Wycieczka dostarczyła wszystkim dzieciom wielu wspaniałych i niezapomnianych wrażeń.

Autor tekstu: Karolina Drozdowska
zaktualizowano: 05-07-2019

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009