Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Bajkowa wędrówka w "Parku Bajek" w Karpaczu
W przedostatnim dniu letnich półkolonii w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piotrowicach odwiedziliśmy " Park Bajek" w Karpaczu.
Bajkową wędrówkę czas zacząć..

Park Bajek w Karpaczu to rewelacyjna atrakcja dla całej rodziny.

Spacerując leśnymi dróżkami, odwiedzamy bajkowe chatki, a w każdej z nich czeka na nas inna opowieść.

Na odkrycie czekają historie o Królowej Śniegu, Pinokiu, Jasiu i Małgosi, Calineczce, Czerwonym kapturku, Żabim Królu i Roszpunce. W każdej chatce można wysłuchać historii czytanej przez lektora oraz obejrzeć inscenizację.

Oprócz tego na terenie Parku Bajek na dzieci czeka duży nowoczesny plac zabaw. Z pewnością frajdą będzie wdrapanie się na miniaturową Śnieżkę i obejrzenie z bliska makiety obserwatorium meteorologicznego, stanowiącej wierne odwzorowanie oryginalnej budowli. Natomiast w tunelu pod szczytem czeka ukryty „skarb Ducha Gór”. Do tego ciekawe gry wodne, trampolina oraz letni tor pontonowy.

Park Bajek ma także walory edukacyjne – w specjalnych gablotach umieszczono wszystkie rodzaje grzybów, które spotkać można w naszych lasach.

Autor tekstu: Arleta Pytlak-Jagielska
zaktualizowano: 05-07-2019

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009