Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Z wizytą w Hydropolis we Wrocławiu
W drugim tygodniu letnich półkolonii, we wtorek 2 lipca 2019 r. uczniowie naszej szkoły wyruszyli do Hydropolis- ultranowoczesnego centrum wiedzy o wodzie, pełnego nowinek technicznych i ciekawych ekspozycji. Hydropolis to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali informacji dotyczących historii i właściwości wody oraz jej obiegu na Ziemi i we Wszechświecie. Oglądali wystawy i poznawali ciekawostki związane z wodą. Wystawa była podzielona na 9 tematycznych stref: Planeta Wody, Głębiny, Strefa Relaksu, Człowiek i Woda, Historia Inżynierii Wodnej, Miasto i Woda, Stany Wody oraz Wystawy Czasowe.W jednej z 9 stref tematycznych można było m.in. obejrzeć film o powstaniu wody na panoramicznym ekranie 360 stopni, wejść do batyskafu Trieste- pierwszego statku załogowego, który dotarł do najgłębszego miejsca na ziemi- czy też samodzielnie sprawdzić działanie starożytnych wynalazków wodnych. Była to doskonała okazja do tego, aby połączyć zabawę z nauką. Uśmiechy na twarzach dzieci świadczyły o tym, że wyjazd należy zaliczyć do wyjątkowo udanych.

Autor: Karolina Drozdowska
zaktualizowano: 02-07-2019

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009