Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Warsztaty z roboklocków w Muzeum Miedzi w Legnicy
W pochmurny czwartek, tj. 23 maja wyjechaliśmy na wycieczkę do Legnicy. Celem było Muzeum Miedzi, w którym odbyły się zajęcia warsztatowe z konstruowania urządzeń. Uczniowie otrzymali roboklocki, z których miały powstać maszyny górnicze oraz roboty. Zadaniem chłopców było zbudowanie wiercących i poszukujących pojazdów. Dziewczęta z kolorowych klocków składały roboty przyszłości.

Największe emocje wzbudziło programowanie, ponieważ każdy team uczniowski mógł uruchomić swoje,,dzieło”. Oczywiście młodzi konstruktorzy zostali wsparci przez profesjonalnego opiekuna. Jako pierwsze swoje roboty wprowadziły w ruch dziewczęta, ponoć miały ułatwione zadanie. Następnie zaczęły jeździć minipojazdy górnicze zbudowane przez chłopców. Warsztaty nie tylko uczyły, ale też bawiły. Kolejnym etapem wycieczki stała się Palmiarnia, która znajduje się w Parku Miejskim w Legnicy. Znajdują się w niej liczne gatunki roślin z różnych stron świata. Uwagę zwrócił olbrzymi bananowiec i palma kokosowa. Jednak uczniowie nie mogli oderwać wzroku od papugi Balbiny, która tańczyła, to znaczy poruszała się rytmicznie do melodii piosenki ,,Ogórek, ogórek zielony ma garniturek”. W drodze powrotnej do autobusu wstąpiliśmy do pączkarni, aby słodko zakończyć dzień szkolny.

Autor: Maria Miazga


zaktualizowano: 29-05-2019

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009