Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
MARZYCIELSKA POCZTA
Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja charytatywna zachęcająca do pisania listów do ciężko chorych dzieci.
Wspólnie z uczniami z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piotrowicach postanowiliśmy po raz pierwszy wziąć udział w akcji, ponieważ przemówiła do nas idea „Marzycielskiej Poczty”, polegająca na niesieniu dzieciom wparcia psychicznego w walce i zmaganiach z chorobą.

Myślę, że udział w tego typu inicjatywach uczy ich wrażliwości na cierpienie innych osób i sprawi, że uczniowie naszej szkoły nie będą obojętni na los takich dzieci. Dziewczynka, którą wybraliśmy ma na imię Julia. Cierpi ona na jedną z najrzadszych chorób na świecie. Nie ma na nią jeszcze lekarstwa. W wyniku licznych problemów zdrowotnych, Julka musi każdej nocy oddychać przez respirator i poruszać się na wózku. Nie może chodzić do szkoły i bardzo brakuje jej kontaktu z innymi. Mama Julii mówi, że choroba zabiera jej dzieciństwo. „Wszyscy możemy wpuścić do życia Julii trochę promyków słońca – tym bardziej, że uwielbia ona otrzymywać listy i kartki”.
W akcję zaangażowali się uczniowie z większości klas w naszej szkole. Pisanie do Julii poprzedziło zapoznanie się z jej historią – uczniowie dowiedzieli się na co choruje, dlaczego nie może uczęszczać do prawdziwej szkoły, a także poznali jej zainteresowania i marzenia. W domu dzieci przygotowały potrzebne materiały i przyniosły je do szkoły. Na zajęciach wszyscy ochoczo zabrali się do pracy – każdy starał się wykonać najpiękniej kartkę, ułożyć życzenia i zapisać je tak, by się jej bardzo spodobały. Mamy nadzieję, że tak się stało! Bardzo się cieszymy, że poznaliśmy Julię. Julii oraz innym dzieciom z Marzycielskiej Poczty życzymy dużo zdrowia, uśmiechu, radości i spełnienia marzeń.

Autor: Wiesława Kostrzewa
zaktualizowano: 14-05-2019

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009