Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Światowy Dzień Ziemi
Dzień Ziemi , znany też jako Światowy Dzień Ziemi - to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji - naszej i naszych dzieci. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia, ale w każdy dzień.

Dnia 26 kwietnia został przygotowany apel pod hasłem” Ziemia – Planeta ludzi”. W apelu udział wzięli uczniowie klas VI i VIII Szkoły Podstawowej, którzy zaprezentowali przedstawienie – „Ziemia- Planeta ludzi”, w którym zachęcali wszystkich do dbania o środowisko naturalne. Uczniowie pod postaciami kosmitów, zwracali uwagę na ochronę przyrody. Przedstawienie uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej i informacje na temat Dnia Ziemi, jego powstania i tradycji.
Przepiękne stroje przygotowane przez uczniów wszystkim bardzo się podobały.
Ważnym elementem przedstawienia było uświadomienie sobie, że dbanie o czystość przynosi korzyści ludziom i środowisku naturalnemu.

Autor: Grażyna Puciato
zaktualizowano: 14-05-2019

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009