Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Dzień Ziemi w Pomocnem
W piątek 26 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi i były to zajęcia w plenerze. Po krótkim wprowadzeniu dotyczącym Naszej Planety, przedszkolaki dowiedziały się, jak segregować odpady, co to jest ekologia, jak możemy dbać o „zdrowie” naszego otoczenia.

Najpierw wszyscy się posilili, następnie w trzech grupach z entuzjazmem przystąpili do wykonywania zadań, których celem było przede wszystkim rozbudzanie świadomości proekologicznej wśród najmłodszych. Podczas zabaw z chustą Klanza ćwiczyły także pamięć, koncentrację uwagi, czy po prostu czerpały radość z bycia w jednej grupie, śpiewając: „Witaj …, jak się masz? Wszyscy Cię lubimy, bądź wśród nas!” Chłopcom energii nie ubywało, toteż pograli jeszcze w piłkę. Pogoda była przecudowna, jak na zamówienie. Tego dnia „Jabłuszka” z Pomocnego prawdziwie się zarumieniły, korzystając z dobrodziejstw Naszej Ziemi niemalże wszystkimi zmysłami. Z pewnością zapamiętały też, jak należy żyć w zgodzie z naturą, w przyjaźni z Ziemią.

Autor tekstu: Beata Bednarczyk
zaktualizowano: 14-05-2019

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009