Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA – ZADANIA NA KWIECIEŃ
W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „ Piękna Nasza Polska Cała „ przedszkolaki z Piotrowic wykonały zadania na kwiecień. Dnia 12 kwietnia zorganizowaliśmy w naszej placówce spotkanie czytelnicze „ Bajki dzieciństwa naszych Rodziców i Dziadków” . Wśród zaproszonych gości obecna była p. dyrektor Jolanta Cisoń , p. wicedyrektor Marzanna Rzepka oraz p. Bożena Moderacka .

Na początku spotkania dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka, jak należy dbać o książki, i jak można je wypożyczać. Następnie uważnie wysłuchały czytanych opowiadań oraz chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Dzieci miały również możliwość obejrzenia dawnych książek, niektóre miały nawet 100 lat. 
W miesiącu kwiecień chętni rodzice wraz z dziećmi przynieśli do przedszkola sadzonki roślin w ramach akcji „Ziemia – zielona wyspa”. Rośliny zostały zasadzone przez dzieci w ogrodzie przedszkolnym. Serdecznie dziękujemy rodzicom za współpracę, pomoc i zaangażowanie na rzecz przedszkola.
Następnym działaniem w ramach projektu była projekcja filmowa „ W starym kinie”. To było dla nich zupełnie coś nowego. Okazało się , że stare bajki są wciąż uwielbiane przez dzieci.
Uwieńczeniem projektu była organizacja Kiermaszu Wielkanocnego.

Autor; Monika Malinowska
zaktualizowano: 14-05-2019

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009