Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Wycieczka do Wrocławia
W dniu 2 kwietnia br. już po raz trzeci w tym roku szkolnym uczniowie klas siódmych i ósmych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piotrowicach oraz Szkoły Podstawowej w Męcince uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Wrocławia.

Po przyjeździe do stolicy Dolnego Śląska wszyscy udali się do Instytutu Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego na wykład pt. „Cyrk fizyczny – Świat dźwięku” prowadzony przez doktora Bartosza Strzelczyka i magistra Artura Rokosa. Przez półtora godziny obaj prowadzący na zmianę i bez przerwy, wykonywali doświadczenia związane z dźwiękiem i w sposób jak najbardziej przystępny starali się wytłumaczyć istotę powstawania i rozchodzenia się fal dźwiękowych. Dowiedzieli się, co to jest barwa dźwięku i jego natężenie, jak można zrobić sobie instrumenty z butelek i kieliszków wypełnionych odpowiednią ilością wody a nawet z rur o różnej długości i grubości. Można było „zobaczyć” fale stojące, poprzeczne i podłużne. Wszyscy pełni „wrażeń akustycznych” i wzbogaceni o nową wiedzę opuszczali salę wykładową.
Po wykładzie uczniowie obejrzeli film w kinie Helios zatytułowany „Kurier” - nowy film Władysława Pasikowskiego inspirowany sekretną misją słynnego „Kuriera z Warszawy”. Na koniec korzystali z basenów rekreacyjnych wrocławskiego aquaparku.

Autor: Zygmunt Dołhań
zaktualizowano: 10-04-2019

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009