Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Ekologiczna Pielgrzymka na Górzec.
Jesteśmy jedni dla drugich pielgrzymami, którzy różnymi drogami zdążają w trudzie na to samo spotkanie”
Antoine se Saint-Exupery

W dniu 6 kwietnia 2019 roku po raz XXVI odbyła się Ekologiczna Pielgrzymka na Górzec w związku z obchodami Światowych Dni Ziemi.
Organizatorami tego wydarzenia byli: Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych, Zespół Szkół Katolickich im. św. Franciszka z Asyżu w Legnicy oraz Parafia św. Andrzeja Apostoła w Męcince.
Oprócz dzieci i młodzieży ze szkoły w Legnicy w pielgrzymce uczestniczyła także młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piotrowicach. O godzinie 9:30 wszyscy pielgrzymi zostali powitani w parafialnym kościele, gdzie pokrótce przedstawiono im historię kościoła oraz Skarbu Lasu Mnichów. Następnym punktem programu było przejście do amfiteatru, gdzie pracownicy z Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu omówili dalszy plan pielgrzymki przybliżając walory przyrodnicze Parku Krajobrazowego Chełmy oraz podkreślając bardzo ważny wymiar duchowy i religijny wydarzenia, jakim była opisywana pielgrzymka.
Po uczcie duchowej nadszedł czas żeby dać coś ciału. Dlatego na zakończenie pielgrzymki rozpoczęliśmy sezon „kiełbaskowy”.

Serdecznie dziękuje wspaniałej młodzieży z klas VIII za zaangażowanie i pomoc przy organizacji wszelkich uroczystości przy parafii św. Andrzeja Apostoła w Męcince.

Autor: Wiesława Kostrzewa
zaktualizowano: 10-04-2019

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009