Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Przedszkolaki z Pomocnego w kinie „Helios”
W czwartek, 4 kwietnia przedszkolaki z Pomocnego wybrały się do kina „Helios” w Legnicy, aby obejrzeć film pt. „Robaczki z Zaginionej Dżungli”. Dla większości dzieci był to pierwszy kontakt z kinem, dlatego też po wejściu do środka, z zaciekawieniem rozglądały się na wszystkie strony.

Celem wyjazdu było zapewnienie maluchom kontaktu z kulturą, ze sztuką filmową, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci w roli widza. Przesłaniem filmu było kształtowanie odpowiedzialności , a także wychowanie do wartości dobra i przyjaźni. Półtoragodzinna projekcja była sporym wyzwaniem dla najmłodszych 3 – letnich przedszkolaków. Starsze z zainteresowaniem śledziły to, co dzieje się na wielkim ekranie. Dzieci na pewno zdały egzamin z odpowiedniego, kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym i zapowiedziały, że w przyszłości chciałyby pojechać do kina ponownie.

Autor : Beata Bednarczyk
zaktualizowano: 10-04-2019

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009