Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Owocowo- warzywny tydzień w przedszkolu
W ramach zajęć „ Co nam jesień w koszach niesie” przedszkolaki przez cały tydzień przyrządzały z jesiennych warzyw i owoców smaczne , a przede wszystkim zdrowe posiłki.

Na zajęciach kulinarnych przedszkolaków obecna była pani dyrektor Jolanta Cisoń. Dzieci poznawały dary jesieni, które rosną w sadzie i w ogrodzie warzywnym. Własnoręcznie przygotowały pyszną, sałatkę owocową oraz jarzynową. Samodzielnie obierały i wrzucały warzywa do sokowirówki, po to aby zrobić zdrowy sok. Uczyły się jak zrobić przetwory na zimę, takie jak dżemy oraz kisiły ogórki. Zajęcia dały przedszkolakom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając ich jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Teraz każdy przedszkolak doskonale wie, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać.

Autor: Monika Malinowska
zaktualizowano: 10-10-2018

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009