Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego dla klas I-III przeprowadzone w ramach projektu unijnego pt. „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w Gminie Męcinka”
Zajęcia unijne z języka angielskiego prowadzone są według wcześniej opracowanego harmonogramu oraz zgodnie z założeniami podstawy programowej dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Rozpoczęte zostały, wstępną analizą oczekiwań uczniów, rozpoznaniem ich wiadomości i umiejętności w nauce języka angielskiego, motywacji itp.

Zgodnie z założeniami programu celem głównym zajęć było wyrównanie i wzmocnienie szans edukacyjnych uczniów oraz podniesienie jakości i atrakcyjności nauki języka obcego

Kompetencje językowe dzieci są rozwijane metodami, które unikają stereotypów płci w przekazywaniu wiedzy. Ważnym celem zajęć jest także, rozwijanie w uczniach ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur oraz rozbudzenie motywacji do nauki języka angielskiego. Zajęcia prowadzone są metodą interaktywną, która kładzie nacisk na rozwijanie zdolności mówienia, pisania, słuchania i czytania w języku angielskim. Zajęcia organizowane są także wokół pewnych zagadnień kulturowych, które zawierają elementy gier i zabaw. Uczniowie wzbogacają zasób słownictwa angielskiego, rozwijają umiejętność korzystania z informacji i wykorzystywania różnych źródeł w procesie zdobywania wiedzy (mapa, Internet, film, pokaz) oraz kształtują umiejętność pracy zespołowej. W trakcie zajęć wykorzystywane są różne metody pracy m.in. metody aktywizujące: gry dydaktyczne, piosenki, ćwiczenia w parach mapy myśli, luki informacyjne i tworzenie projektów na papierze.

Autor: Edyta Chełchowska-Drąg
zaktualizowano: 24-10-2018

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009