Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
"Realizujemy dwa projekty sportowe" - SKS w szkole oraz UKS "Górzec"
Od września kontynuowane są w szkole zajęcia sportowe w ramach projektu:
Szkolny Klub Sportowy( SKS) z Ministerstwa Sportu i Turystyki, którego jednym z głównych celów jest stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież.Ponadto promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród uczniów oraz motywowanie do podejmowania aktywności fizycznej wśród mniej aktywnych i sprawnych fizycznie dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i uczestniczy w nich 22 uczniów. Zajęcia prowadzone są z piłki siatkowej i piłki nożnej.

Drugim projektem są zajęcia sportowe realizowane w ramach Uczniowskiego Klubu Sportowego(UKS) "Górzec" z piłki siatkowej i tenisa stołowego. W zajęciach sportowych uczestniczy 16 uczniów. Celem zajęć jest zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz promocja różnych form aktywności fizycznej ,stąd tenis stołowy i piłka siatkowa, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci.
Wszystkie zajęcia sportowe prowadzone są przez nauczycielkę wychowania fizycznego Barbarę Pokorną

Autor:
Barbara Pokorna
zaktualizowano: 14-10-2018

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009