Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Dzień Tabliczki Mnożenia
Akcja Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia(ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) stała się ważnym szkolnym wydarzeniem.


Pomysłodawcą akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest Andrzej Grabowski, założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego. Wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki. Autor kart Grabowskiego „Tabliczka mnożenia”, „Dodawanie i odejmowanie” oraz „Gry logiczne (3 kolory)” (które opracował z córką Justyną Grabowską-Dybek).
Do każdego rodzaju kart stworzył opisy gier, które pozwalają dzieciom bawić się matematyką.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.
Uczniowie klasy III najpierw przypominali sobie tabliczkę mnożenia, uczyli się poprzez zabawę , korzystając z kart do nauki tabliczki mnożenia .
Potem jest już 28 września, sprawdzali „tabliczkową wiedzy” podczas gry w karty z kolegami. Była to wspaniała zabawa, która będzie kontynuowana w ciągu dalszej nauki

Autor tekstu :Danuta Kowalska
zaktualizowano: 06-10-2018

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009