Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Oddajemy hołd powstańcom warszawskim
Uczniowie klas VIII A I B włączyli się w ogólnopolską akcję wysyłania kartek do uczestników powstania warszawskiego. Niewielu żyje już świadków tamtego bohaterskiego zrywu. Dzięki ich postawie młodzież lepiej rozumie słowo patriotyzm.

Uczniowie wrócili pamięcią do daty 1 sierpnia 1944 roku, gdy około 50 tys. żołnierzy Armii Krajowej w ramach akcji ,,Burza’’ wystąpiło zbrojnie przeciwko okupantowi. Młodzi warszawiacy chcieli wyzwolić swoje ukochane miasto sami. Walki trwały 63 dni i niestety nie przyniosły upragnionej wolności. Za odwagę przeciwstawienia się okupantowi Warszawa miała zniknąć z powierzchni ziemi. Około 90% stolicy zostało zburzonej, a mieszkańcy musieli opuścić miasto. Jak twierdzą powstańcy, jest coś ważniejszego niż życie-to honor i wolność. Tylko takie wracanie do historii uczy szkolną młodzież patriotyzmu. Tłumaczy, czym jest odwaga, przyjaźń, poświęcenie. Może ta kartka w dłoniach młodego pokolenia będzie podziękowaniem za bohaterstwo i szacunek dla Ojczyzny.

Autor tekstu:
Maria Miazga
zaktualizowano: 02-10-2018

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009