Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Słoneczne Święto Ziemniaka
Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji skorzystały przedszkolaki, poznawały ziemniaki zmysłami: wzrokiem, dotykiem, węchem i smakiem. Robiły doświadczenia , przyswoiły również wiele ciekawostek i informacji na temat ziemniaka oraz jego różne nazwy.


Nie zabrakło ziemniaka pieczonego z ogniska, który był jedną z najbardziej oczekiwanych atrakcji przez dzieci.
Podczas gdy ziemniaki dopiekały się w ognisku dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był oczywiście ziemniak. Przedszkolaki poszukiwały ziemniaków na terenie placu zabaw, rzucały do celu, zorganizowały slalom oraz wyścigi w workach.
Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności przedszkolnej. Zakończeniem święta była degustacja pieczonych ziemniaków.

Autor : Karolina Pęczak
zaktualizowano: 02-10-2018

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009