Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
PRZEDSZKOLAKI W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM
Dnia 21 października wszystkie przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego ,,Monte Christo’’ w miejscowości Pomocne. Podczas wycieczki dzieci miały okazję poznać tajniki życia na wsi.
Aktywnie uczestniczyły w warsztatach, które poświęcone były wypiekaniu chleba .Była to fantastyczna przygoda, gdyż przedszkolaki pierwszy raz wcieliły się w rolę piekarzy.

Pieczenie chleba poprzedzone było omówieniem historyjki pt,, Od ziarenka do bochenka", dzięki której dzieci poznały etapy rozwoju i wzrostu ziarna oraz proces pieczenia chleba.
Po uprzednim umyciu rąk z wielką ochotą zabrały się do pracy. Starannie ,,wyrobiły" ciasto , nadały kształt swoim chlebkom i pięknie udekorowały je ziarnami. Zapach upieczonego chleba unosił się w całej pracowni.
Przedszkolaki z ogromnym zapałem brały również udział w warsztatach przyrodniczych, głaskały oraz karmiły wiejskie zwierzęta w zagrodzie. Z zachwytem słuchały opowieści gospodarzy o ciekawostkach z życia zwierząt i przyrodzie, która zewsząd nas otacza i ukazuje nam swoje piękno.
Na zakończenie spotkania zjadły pyszne kiełbaski z ogniska i z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola. Dziękujemy Państwu Klaczyk za zorganizowanie warsztatów oraz miło spędzony czas.

Autor: Karolina Pęczak

zaktualizowano: 29-09-2018

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009