Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
„Nasze drzewo rośnie z nami”
We wtorek 08 maja 2018r., uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą Edytą Chełchowską - Drąg, samodzielnie posadzili drzewo - dąb na terenie naszej szkoły. Miejsce sadzenia pomógł pierwszakom przygotować Pan konserwator Mirosław Fornalski. Chłopcy wykopali dołek, a dziewczynki uroczyście wsadziły mały dąb.

Potem wszyscy zasypali, wyrównali, udeptali i podlali ziemię wokół drzewka, które pozostanie jako trwały ślad ich obecności w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piotrowicach, a w roku stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, stanie się pamiątką - pomnikiem w naszej małej ojczyźnie. Do wspólnego pamiątkowego zdjęcia zostali zaproszeni najstarsi uczniowie<i> klasy VII B naszej szkoły, wraz z wychowawcą Panią Marią Miazgą. Pomysł zrodził się podczas lekcji przyrody i nawiązywał do akcji podjętej przez parafię pw. św. Andrzeja Apostoła w Męcince pt.
„100 dębów na 100-lecie odzyskania niepodległości”. Imię „Piastów Śląskich” dla naszego dębu zaproponowała Pani Dyrektor Szkoły - Jolanta Cisoń.
Mamy nadzieję, że ta wspaniała tradycja sadzenia drzew, zostanie wpisana na stałe w plan specjalnych uroczystości naszej szkoły. Teraz przez następne lata, pierwszaki z rocznika 2010, będą z dumą opiekować się swoim własnym drzewkiem, które za kilkadziesiąt lat przemieni się w olbrzymi dąb.

Autor: Edyta Chełchowska-Drąg
zaktualizowano: 10-05-2018

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009