Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Warsztaty mydlarskie
Przedszkolaki wraz w wychowawcami i opiekunami pojechali na warsztaty mydlarskie do Rzeszówka koło Świerzawy. Warsztaty organizowane są w Zielonym Laboratorium prowadzonym przez Państwa Martę i Macieja Zawierucha. Rzeszówek jest położony w gminie Świerzawa, na Pogórzu Kaczawskim w Sudetach. Swoją wycieczkę zaczęliśmy więc od zwiedzenia malowniczej okolicy. Pod okiem przewodnika dzieci poznały wiele nieznanych im dotąd elementów przyrody i brały udział w zabawach grupowych.

Po wyprawie udaliśmy się do laboratorium, gdzie poznaliśmy wiele rodzajów ziół. Komponowaliśmy własną herbatę ziołową. Po degustacji herbaty dzieci przystąpiły do własnoręcznego wykonania mydła, nadały mu kształt,
zapach i kolor. Na koniec warsztatów każdy przedszkolak dostał wykonane przez siebie, zapakowane mydełko. Ostatnią częścią naszego wyjazdu było wspólne ognisko, gry i zabawy w plenerze.

Najlepszym dowodem, że wycieczka była udana i podobała się uczestnikom był uśmiech na twarzy każdego dziecka.
Z pewnością skorzystamy z innych ofert proponowanych przez Właścicieli Zielonego Laboratorium.


Autor: Anna Karlińska
zaktualizowano: 05-05-2018

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009