Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
27 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel, który poświęcony został dwóm uroczystościom. Młodzież klasy VII ,,a’’ przedstawiła historię uchwalenia Konstytucji 3 maja, zaś uczniowie przedszkola i kl. I uczcili Dzień Flagi. Prowadząca apel przypomniała, że w tym roku minęło 227 lat od uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Wspominamy to wydarzenie, gdyż napawa nas dumą. Polacy uchwalili pierwszą w Europie i drugą na świecie,
po Stanach Zjednoczonych, konstytucję.

Uczniowie klasy VII ,,a’’ przygotowali przedstawienie, które miało na celu przybliżenie wydarzeń z XVIII wieku.
Na scenie pojawiły się postacie Katarzyny II i Fryderyka Wielkiego-inicjatorów rozbiorów Rzeczpospolitej.
Uczniowie mogli obserwować przebieg utraty ziemi przez naszą Ojczyznę oraz zrozumieć nowatorskie ustawy,
które wprowadzała Konstytucja z 1791 roku.
Uczniowie najmłodszych klas swoim występem dali lekcję patriotyzmu. Zaprezentowali piosenki i wiersze sławiące piękno naszej Ojczyzny. Przypomnieli, że 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione, by propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.
Uroczysty apel została przygotowany przez Panie: Edytę Chełchowską-Drąg, Monikę Malinowską oraz Marię Miazgę. Scenografia to dzieło Pani Aldony Makowieckiej.

Autor: Maria Miazga
zaktualizowano: 05-05-2018

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009