Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Akcja sadzenia kwiatów
W ostatnich dniach wypiękniał teren wokół naszej szkoły. Już od wielu lat wczesną wiosną blasku szkole dodają piękne rabaty wypełnione kolorowymi bratkami. Tak ładnie zadbany teren cieszy całą społeczność szkolną i rozbudza zamiłowanie do przyrody. Aranżację terenu według pomysłu pani dyrektor Jolanty Cisoń przygotowano z myślą o uczniach, którzy mogą teraz w przyjemnym otoczeniu spędzać przerwy i wolny czas po zajęciach lekcyjnych.

Rodzice będąc sprzymierzeńcami naszych działań hojnie wsparli tę inicjatywę. Przeznaczyli część zgromadzonych środków finansowych na zakup sadzonek. Zasugerowali również, by udział w sadzeniu kwiatów mieli uczniowie, dlatego po przeprowadzeniu prac ogrodniczych i właściwym przygotowaniu podłoża przez pracowników szkoły oraz po krótkiej lekcji praktycznego sadzenia i pielęgnacji roślin do pracy przystąpili uczniowie z klasy III a i III b.
Pomysł bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzach i dużym zaangażowaniem pomagały zakładać rabatki. Przyrzekły także, że będą dbać o roślinki, by długo zdobiły szkołę i urzekały swym pięknem.

Autor tekstu: Grażyna Sujka

zaktualizowano: 15-04-2018

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009