Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Z wizytą w teatrze- „Plastusiowy pamiętnik”
W dniu 5 kwietnia 2018 r. uczniowie klas I, IIIa i IIIb z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piotrowicach, mieli przyjemność obejrzeć przedstawienie pt. „Plastusiowy pamiętnik”, wystawiane przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu, goszczącego w Jaworskim Ośrodku Kultury w Jaworze. Każda wizyta dzieci w teatrze to obcowanie z profesjonalnymi aktorami, które rozbudza zainteresowanie teatrem oraz uczenie się kultury odbioru sztuki.

Spektakl „Plastusiowy pamiętnik” oparty jest na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury Marii Kownackiej o tym samym tytule. Główną inspiracją do przetworzenia treści „Plastusiowego pamiętnika” na scenę jest fakt niepodważalny: to jedna z najciekawszych książek dzieciństwa, poruszająca w sposób szczególny wyobraźnię – niezależnie od wieku. Sztuka w ciekawy i zwięzły sposób opisała przygody ludzika z plasteliny i jego przyjaciół z piórnika - stalówki, ołówka, scyzoryka i gumki myszki. Dzięki wyobraźni, dzieci mogły przenieść się w kolorowy świat pełen radości, zabawnych zdarzeń, gdzie wszystko wygląda inaczej i jest zawsze możliwe. Przedstawienie zachwyciło wszystkich uczestników swoją muzyczną oprawą, interaktywnym charakterem i scenografią. Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.

Autor: Edyta Chełchowska - Drąg
zaktualizowano: 09-04-2018

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009