Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Pierwszy Dzień Wiosny
Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole był dniem szczególnym. Wszyscy nauczyciele oraz uczniowie dołożyli wielu starań by właśnie tak było, a nasze barwne stroje i wiosenne pokazy mody były akcentami, które spotęgowały wyjątkowość tego dnia.

Rozpoczęliśmy od czwartej edycji Szkolnego Konkursu Mam Talent, który (jak co roku) przerósł nasze najśmielsze oczekiwania! Zgłosiło się do niego aż 40 uczestników indywidualnych oraz dwie całe grupy przedszkolne. W związku z tak dużym zainteresowaniem musieliśmy przeprowadzić nasz konkurs w dwóch kategoriach wiekowych.
Jako pierwsi wystąpili uczniowie klas V-VII. Jury w składzie: Pani Dyrektor Jolanta Cisoń, Pan Edmund Gacek, Natalia Wolak oraz Klaudia Kazura przyznało następujące nagrody:
• w kategorii „ŚPIEW”:
- Dwa pierwsze miejsca ex aequo dla Oli Szumnej i Magdy Gołębiowskiej
w kategorii „TANIEC”:
- Pierwsze miejsce Miłosz Nawara
w kategorii „UMIEJĘTNOŚCI PLASTYCZNE”:
- Wyróżnienie dla Marysi Sawczuk

Uczniów z przedszkola oraz klas I –III oceniało jury w składzie : Pani Dyrektor Jolanta Cisoń, Pani Wicedyrektor Marzanna Rzepka, Natalia Wolak oraz Klaudia Kazura. Tu nagrody otrzymali:
w kategorii „ŚPIEW”:
- Pierwsze miejsce: Oskar Omylanowski
- Drugie miejsce: Maja Ankus
- Trzecie miejsce: Kasia Frątczak
w kategorii „TANIEC”:
- Pierwsze miejsce: Szymon Kowalski
- Drugie miejsce: Maks Jeger, Łucja Jeger i Blanka Macała
- Trzecie miejsce: Hania Gawrzoł
• w kategorii „RECYTACJA”:
- Pierwsze miejsce: Filip Pęczak
- Drugie miejsce: Antosia Kosterska
- Trzecie miejsce: Wiktoria Długołęcka
w kategorii „UMIEJĘTNOŚCI PLASTYCZNE”:
- Wyróżnienie otrzymała Marysia Kieres.

Wszystkim laureatom gratulujemy zwycięstw, a uczestnikom odwagi oraz talentu.
Cóż by to był za Pierwszy Dzień Wiosny bez Marzanny ???? W tym roku - stawiając na ekologię, ułożyliśmy ją z pysznych babeczek. Dzięki temu wyszło: PIĘKNIE, EKOLOGICZNIE i EKONOMICZNIE!!

Kolejnym punktem programu były potyczki sportowe. 45 uczestników (po pięciu przedstawicieli z każdej klasy) zmagało się w nietypowych konkurencjach. Były to:
•”Ugryź jabłko” – zawieszone na sznurku jabłko należało ugryźć bez użycia rąk.
• „Balonowy slalom” – do pacek na muchy przykleiliśmy papierowe talerzyki. Uczestnicy mieli za zadanie przejść slalomem między pachołkami z balonem położonym na pacce.
• „Rajtki” - tu uczestnicy musieli założyć na głowę dziecięce rajtuzy. Do jednej z nogawek włożyliśmy gumową piłeczkę. Bujając „rajtkami” uczniowie musieli przesunąć przeszkody znajdujące się na ich torze.
• „Pomponikowe szaleństwo” – za pomocą słomek i kolorowych pomponików uczniowie mieli za zadanie, wciągając powietrze przez słomkę, przenieść pomponik z jednego talerzyka na drugi.
•”Gąsienica” - tu uczniowie – naśladując gąsienicę z czołgu, mieli za zadanie pokonać wyznaczoną trasę.

Wszyscy, zarówno uczestnicy jak i kibice wspaniale się bawili. Zaproponowane konkurencje dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Myślę, że wiosna przywitana tak barwnie, kolorowo i z tak dużym poczuciem humoru zagości u nas na dobre, a My tej wiosny wszyscy będziemy tryskać szczęściem i radością.

Nina Wiktorowska
zaktualizowano: 31-03-2018

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009