Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Młodzież zapobiega pożarom
W czwartek 8 marca 2018 roku w Zespole Szkół w Męcince odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem tego konkursu jest upowszechnianie wiedzy i umiejętności dotyczącej ochrony przeciwpożarowej oraz zasad postępowania na wypadek pożaru. Do eliminacji przystąpili uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piotrowicach oraz Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Męcince.

Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach: I grupa uczniowie klas IV-VI, II grupa – uczniowie klasy VII oraz gimnazjum. Uczestnicy pisali testy, które oceniało profesjonalne jury składające się ze strażaków: Komendant OSP Męcinka Wiesław Gregulski oraz Krzysztof Kuźnik z jednostki OSP w Pomocnem. Szkołę w Piotrowicach reprezentował Jakub Borsukiewicz uczeń klasy VII, który w swojej grupie zajął I miejsce i przeszedł do etapu powiatowego. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat zasad postępowania na wypadek pożaru oraz techniki pożarniczej. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczyli: wójt Gminy Męcinka p. Mirosław Brzozowski, wicedyrektor Zespołu Szkół w Męcince p. Wioletta Buczkowska oraz ks. dr Marek Kluwak – Kapelan Powiatowy Straży Pożarnej w Jaworze. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie turnieju.
Autor: Bożena Moderacka
zaktualizowano: 10-03-2018

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009