Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
EduNect w naszej szkole
EduNect - to system edukacyjny do powtórzeń, sprawdzianów, konkursów oraz samodzielnej nauki. Pod tą definicją kryją się zajęcia przeprowadzane w innej formie niż tradycyjna.
Został on przetestowany na samych zainteresowanych, czyli uczniach i zyskał ich aprobatę.
Atutem systemu jest to, że na lekcjach, przeprowadzonych w tej formie, uczeń może rozwiązać około 50-100 zadań. Lekcje stają się bardziej efektywne.

Po drugie, ponieważ uczniowie i tak szeroko wykorzystują technologię komputerową do nauki, będzie ona w sferze ich zainteresowań. Dodatkowym plusem jest indywidualizacja nauczania. Uczeń przed monitorem komputera wykonuje zadania samodzielnie i może korygować błędy. Możliwa jest też praca w parach bądź w grupie. Zainteresowani mają sposobność monitorowania przyrostu swojej wiedzy. Wzmaga się czynnik rywalizacji. Niedokończone zadania można wykonać w domu. Mimowolnie uczniowie, którzy mają problemy z czytaniem, będą nabywać tę umiejętność. Ćwiczy się również pamięć i koncentrację.
Zajęcia te mogą być oceniane przez nauczyciela wg kryteriów procentowych, które przypisują określony stopień. Będzie istniała możliwość oceniania prac domowych. Na platformie pojawiają się zadania konkursowe.
Dodatkowo zajęcia mogą mieć formę sprawdzianu. W tym wypadku oszczędza się czas i materiał, czyli papier. Wynik widoczny jest natychmiast.
System daje możliwość prowadzenia lekcji z grupą uczniów, np. na zajęciach dodatkowych, wyrównawczych.
Nauczyciele uzyskują kolejne umiejętności oraz stopnie:
Specjalista EduNect: Grażyna Sujka, Danuta Kowalska, Nina Wiktorowska, Lesław Macała,

Ekspert EduNect : Maria Miazga

Osiągnięte poziomy są wynikiem efektywnej pracy podczas lekcji w systemie oraz na stronie internetowej EduNect.

Poziom Specjalisty EduNect świadczy o sporej wiedzy i rosnącym doświadczeniu w prowadzeniu zajęć, analizie raportów oraz planowaniu własnych lekcji w EduNect.

Poziom Eksperta EduNect świadczy o dużej wiedzy i doświadczeniu w prowadzeniu zajęć, analizie raportów oraz planowaniu własnych lekcji w EduNect.

Autor: Maria Miazga

zaktualizowano: 10-03-2018

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009