Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Szkolny Konkurs Recytatorski "Pegazik"
We wtorek, 6 marca odbyły się w naszej szkole eliminacje Konkursu Recytatorskiego ,,Pegazik’’.
O godzinie 10.00 w auli pojawili się stali uczniowie znani z talentu aktorskiego . Jednak, jak co roku, swoich sił próbowały także nowe osoby. Panie polonistki doceniają wysiłek uczniów, gdyż to duże wyzwanie nauczyć się tekstu na pamięć, pokonać tremę, pięknie artykułować wyrazy, a przy tym nie zapomnieć o interpretacji.


Uczestnicy występowali w dwóch kategoriach: ,,młodsi’’, czyli uczniowie klas IV-VI oraz ,,starsi’’, tzn. młodzież z kl. VII. Różny był też repertuar: od krótkich wierszy do dłuższej formy narracji. Zwyciężczynią eliminacji szkolnych w kategorii ,,młodsi’’ została Monika Słaba (op. Jolanta Cisoń). Monika recytowała fragment książki pt. ,,Mama, Kaśka, gangsterzy i ja’’. Drugie i trzecie miejsce zajęły uczennice klasy IV Maja Janisiów i Maja Bałchanowska (op. Maria Miazga).
W kategorii ,,starsi’’ uczestnicy wykonują dwa utwory: wiersz i fragment prozy. Tegoroczne eliminacje szkolne Konkursu Recytatorskiego ,,Pegazik’’ wygrała Natalia Filip (kl. VII ,,a’’), zaś drugie miejsce zajęła Katarzyna Ciesielska (kl. VII ,,a’’).
Panie polonistki dziękują za zaangażowanie i dobrze wykonaną pracę.

Autor: Maria Miazga
zaktualizowano: 09-03-2018

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009