Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
"Przedszkolaki - Seniorzy"
W sali widowiskowej w Męcince 6 października, odbyły się warsztaty kulinarne przedszkolaków z Kulinarnego Przedszkola w Piotrowicach z babciami i dziadkami. Wszystkich zebranych przywitał Wójt Gminy Męcinka Mirosław Brzozowski, który zaprosił seniorów na cykl spotkań przygotowanych w ramach akcji: Październik - listopad miesiącami seniorów w Gminie Męcinka.

Zanim przeszliśmy do wspólnego wykonania posiłku, dzieci z grupy „ Malinowe Chmurki” przygotowały przedstawienie pt: „ Jak dziadek piekł babkę”. Następnie wszystkie przedszkolaki zaśpiewały swoim babciom i dziadkom piosenki, przygotowane specjalnie na tę wyjątkową okazję. Dla gości dzieci przygotowały prezent w formie słodkich babeczek. Po części artystycznej przystąpiliśmy do wspólnego przygotowania zdrowych i kolorowych kanapek. Były także tańce i zabawy, w których brały udział nie tylko dzieci, ale również gospodarz Gminy Męcinka, obecna na uroczystości dyrektor Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Piotrowicach Jolanta Cisoń, wicedyrektor Marzanna Rzepka, oraz chętne babcie i dziadkowie. Warsztaty okazały się wielką frajdą dla przedstawicieli zarówno młodszego, jak i starszego pokolenia. Na twarzach seniorów i wnuków widać było wielkie zadowolenie. Maluchy cieszyły się, że ich dziadkowie poświęcili im swój czas w tak wyjątkowy sposób.

Babcia i dziadek są zawsze, kiedy ich potrzebujemy. Tak więc kierujemy w ich stronę naszą wdzięczność, uśmiech życząc zdrowia, siły i wytrwałości oraz gorące podziękowania.

Autor: Monika Malinowska
zaktualizowano: 10-10-2017

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009