Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
DZIEŃ ŚLIWKI W PRZEDSZKOLU
W dniu 21 września w przedszkolu obchodziliśmy „DZIEŃ ŚLIWKI”. W tym roku szkolnym w kalendarzu imprez przedszkola zaplanowane są święta owoców i warzyw. Wszystko to za sprawą innowacji pedagogicznej pn. „Kulinarne przedszkole”.

Śliwki tego dnia królowały od samego rana. Postanowiliśmy również uczcić ten owoc, przychodząc w ubraniach koloru fioletowego, żółtego lub granatowego. Po zapoznaniu się z rodzajem przyniesionych śliwek, omówieniu walorów zdrowotnych dzieci nauczyły się piosenki „ Śliwka robaczywa”. Były wiersze oraz prace plastyczne,
ale największą atrakcją dla dzieci było przygotowanie śliwkowych pyszności. Każda grupa z pomocą pań przygotowała ciasto ze śliwkami, które po upieczeniu na drugi dzień zniknęło z talerzyków w mgnieniu oka. Wiadomo, że to, co zrobimy sami zawsze smakuje najlepiej.
Dzień Śliwki upłynął w atmosferze radości, uśmiechu, zabawy i nauki.

Autor: Monika Malinowska
zaktualizowano: 28-09-2017

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009