Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Czytaliśmy Wesele Stanisława Wyspiańskiego
Narodowe Czytanie w naszej szkole stało się już tradycją, rzec by można weszło nam w krew. W tym roku cała Polska przypominała sobie dramat Stanisława Wyspiańskiego ,,Wesele’’.
Jego opracowaniem zajęła się najstarsza klasa VII ,,A”. Uczniowie dokonali podziału na role i wcielili się w postaci dramatu z III aktu.

Jak twierdzili, musieli zmierzyć się z niełatwym, już dla nich archaicznym, językiem. Swoje umiejętności interpretacyjne zaprezentowali w bibliotece wiejskiej w Piotrowicach. Udali się tam z opiekunem p. Bożeną Moderacką. Gościła ich p. Elżbieta Chodor, a do Narodowego Czytania, jak co roku, dołączyła p. Jadwiga Zwierzew. Uczniowie wykazali się pomysłowością i przygotowali opaski z nazwami postaci, które reprezentują.
Na ,,scenie’’ pojawiali się Pan Młody, Poeta, Dziennikarz, Panna Młoda czy Stańczyk. Występ uczniów kl. VII ,,A” uznany został za bardzo udany, czyli nie taki Wyspiański straszny. Ciekawe, która powieść będzie czytana
w przyszłym roku.

Autorzy: Julia Bednarczyk i Natalia Filip
zaktualizowano: 16-10-2017

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009