Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Wizyta strażaka w przedszkolu
W ramach zajęć wdrażania dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne i innych zaprosiliśmy do naszego przedszkola mł. asp. Mirosława Walaszczyka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze.
W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, wypadków samochodowych.

Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Jednak największe wrażenie zrobił na przedszkolakach „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji.
Wszystkie przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Na zakończenie spotkania dzieci utrwaliły sobie numer alarmowy do straży pożarnej i jeszcze raz przypomniały sobie w jakich sytuacjach powinny go używać.

Z całego serca dziękujemy za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

Autor: Monika Malinowska
zaktualizowano: 26-09-2017

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009