Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
PASOWANIE KLASY PIERWSZEJ NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
Dnia 14 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelnika biblioteki szkolnej.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Zanim uczniowie stali się pełnoprawnymi czytelnikami zapoznali się z regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania oraz księgozbiorem. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie obiecując, że zawsze będą szanować książki i korzystać z ich rad i mądrości. Następnie każdy z nich kolorową książką został pasowany na czytelnika. Po tej oficjalnej części, już jako pełnoprawni czytelnicy, wysłuchali i obejrzeli i legendę ,,O warszawskiej syrence”, w wykonaniu starszych koleżanek z klasy VIa. Aby poprawnie i swobodnie wypowiadać się niezbędna jest prawidłowa artykulacja i oddech zsynchronizowany z treścią wypowiedzi. Dlatego uczniowie klasy I pod okiem logopedy Anetty Jaworskiej wykonali kilka zabaw oddechowych, które miały na celu wzmocnienie mięśni biorących udział w oddychaniu, wydłużenie fazy wydechowej oraz kontrolę długości i natężenia wydychanego powietrza. Dzieci dmuchały na kolorowe bibułki ułożone warstwowo tak, aby każdą z nich pojedynczo odwracać. Efektem końcowym pracy był ukryty obrazek niespodzianka. Czary – mary z drewna, to ulubione ćwiczenia dzieci, które polegało na dmuchaniu przez rurkę styropianowej piłeczki, która tańczyła w powietrzu jak zaczarowana. Im dłuższy wydech, tym dłużej piłeczka pozostawała w górze. Najwięcej emocji wywołało dmuchanie przez rurkę do kubków z nałożoną rękawicą tak, aby unosiła się ona do góry i jak najdłużej utrzymała. Dodatkowo dzieci na rękawicach rysowały elementy twarzy a rekwizyty zabrały do domu, aby kontynuować zabawy oddechowe. Na pamiątkę tej uroczystości nowi czytelnicy otrzymali dyplomy, kolorowe zakładki do książek oraz inne drobne upominki.

Autorzy tekstu:
Bożena Moderacka
Anetta Jaworska
zaktualizowano: 03-07-2017

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009