Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
„Pasowanie na przedszkolaka" w grupie ,,Marchewkowe Ciastka’’
W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Piotrowicach 22 października odbyła się pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa.
zaktualizowano: 23-11-2017  |  więcej...
Dzień Zdrowej Żywności = Sprawa Wielkiej Wagi
W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowej Żywności. Celem naszego działania było: poznanie piramidy żywienia i zasad komponowania posiłków jako niezbędnych czynników prawidłowego rozwoju i zachowania zdrowia; budowanie świadomości żywieniowej i rozwijanie umiejętności kulinarnych oraz poznanie różnych technik przyrządzania potraw i zasad bezpieczeństwa w kuchni.
zaktualizowano: 21-11-2017  |  więcej...
„Zaczarowane wiersze ulubionych poetów – moje talenty i uzdolnienia”
Zdobyte II miejsce i dwa wyróżnienia dla przedszkolaków w powiatowym konkursie recytatorskim „Zaczarowane wiersze ulubionych poetów – moje talenty i uzdolnienia.”
10 listopada w Sali konferencyjnej w Powiatowym Centrum Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego i Doradztwa Metodycznego w Jaworze odbył się powiatowy konkurs recytatorski pt. „Zaczarowane wiersze ulubionych poetów – moje talenty i uzdolnienia”.
zaktualizowano: 17-11-2017  |  więcej...
"Najpiękniejszy Różaniec"
Konkurs na "Najpiękniejszy Różaniec" rozstrzygnięty! Październik jest miesiącem modlitw z Różańcem. Dlatego został ogłoszony w naszej szkole konkurs na wykonanie "Najpiękniejszego Różańca". Adresatami konkursu byli uczniowie klas I – III oraz przedszkolaki. Uczestnicy konkursu do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały. Były różańce z żołędzi, kasztanów, orzechów, jarzębiny, drewnianych koralików, makaronu, muszelek, nakrętek itp.
zaktualizowano: 16-11-2017  |  więcej...
Powstań Polsko, zrzuć kajdany
Święto Niepodległości w naszej szkole obchodzone jest bardzo uroczyście. Nie zawodzą uczniowie, którzy nie zapominają o galowych strojach. Często do białych bluzek i koszul przypinają biało-czerwone kotyliony. Punktem kulminacyjnym staje się apel. Na początek, prowadzące Małgosia i Dominika, zadały pytanie, czym jest Ojczyzna? Najprostsze wyjaśnienia padły z ust uczniów klasy I, którzy niedawno składali ślubowanie. Dla nich Polska to dom, szkoła, miejsce zamieszkania.
zaktualizowano: 15-11-2017  |  więcej...
PRZEDSZKOLAKI NA BASENIE
Najstarsza grupa dzieci z przedszkola w Piotrowicach bierze udział w bezpłatnych zajęciach z nauki pływania na krytym basenie „ Słowianka” w Jaworze. Zajęcia prowadzą instruktorzy ze Szkółki Pływackiej Delfin. To wszystko dzieje się dzięki nawiązanej współpracy Wójta Gminy Męcinka – Mirosława Brzozowskiego z Kopalnią Surowców Skalnych Bartnica.
zaktualizowano: 14-11-2017  |  więcej...
Metoda na tzw. "wnuczka"
Metoda na tzw. "wnuczka"
zaktualizowano: 13-11-2017
ZBIERAMY PREZENTY DLA MAŁYCH PACJENTÓW PRZYLĄDKA NADZIEJI
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi magiczny czas. Pomóżmy dzieciom chorym na raka, rozjaśnić te smutne chwile, zwłaszcza w okresie świątecznym. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do wzięcia udziału w świątecznej akcji Fundacji Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” - „Podaruj prezent na Święta Małym Pacjentom Przylądka Nadziei.” Koordynatorem akcji jest Przedszkole w Piotrowicach.
zaktualizowano: 08-11-2017  |  więcej...
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
Już ponad 25 lat działamy na rzecz dzieci, ich rodziców i opiekunów oraz profesjonalistów pracujących z dziećmi. Sercem misji fundacji pozostaje działanie na rzecz dzieci doświadczających przemocy.
Telefon 116 111 służy młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach.

Potrzebujesz wsparcia, opieki lub ochrony ?

Dzwoń 116 111


zaktualizowano: 07-11-2017
POMAGAMY ZWIERZĘTOM
Nasze przedszkole po raz drugi bierze udział w akcji pomocy zwierzętom ze schroniska. Dlatego też w piątek 27 października gościliśmy Panie z Jaworskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o zwierzęta, co to za miejsce – schronisko oraz jak można pomóc zwierzętom tam mieszkającym.
Chętne przedszkolaki wypowiadały się jakie zwierzęta mają w domu i jak się o nie troszczą.
zaktualizowano: 05-11-2017  |  więcej...

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009