Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
Guten Morgen, Berlin!
Dzień 8 października 2019 r. dla uczniów klasy V A, V B oraz VI z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piotrowicach rozpoczął się bardzo wcześnie rano. Już o godzinie 6:00 wszyscy uczestnicy jednodniowej wycieczki do Berlina wraz z opiekunami zebrali się przed budynkiem szkoły. Celem wycieczki było poznanie stolicy naszych zachodnich sąsiadów, ich tradycji, zabytków, kultury i historii.
zaktualizowano: 11-10-2019  |  więcej...
40 LAT MINĘŁO JAK JEDEN DZIEŃ
40 LAT MINĘŁO JAK JEDEN DZIEŃ
zaktualizowano: 10-10-2019
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty
Wrocław 2019-10-07

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele i Rodzice, Droga Młodzieży!
zaktualizowano: 10-10-2019  |  więcej...
DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU
Dnia 30 września obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Chłopaka. Z tej okazji wszystkie dziewczynki złożyły naszym chłopcom życzenia oraz wręczyły drobne upominki. Każdy solenizant dostał również legitymację super chłopaka, którą wcześniej podpisał własnym odciskiem palca. Na zakończenie każda grupa pomalowała kolorowankę związaną z tym dniem.

Autor: Marta Magryś
zaktualizowano: 06-10-2019
NIEMIECKIE SMAKI KULINARNE i DZIEŃ CHŁOPAKA U PRZEDSZKOLAKÓW W POMOCNEM
W poniedziałek 30 września dzieci z grupy „Jabłuszka” poznały na zajęciach w przedszkolu zachodniego sąsiada Polski. Podczas krótkiej prezentacji zobaczyły położenie geograficzne Niemiec, kraju składającego się z wielu landów ze stolicą w Berlinie. Także jego zabytki, najciekawsze atrakcje turystyczne, jak: Brama Brandenburska, Zamek w Heidelbergu, Katedra Św. Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii, Zamek Neuschwanstein, Mur Berliński, Czarny las – Schwarzwald oraz największe jezioro - Bode
zaktualizowano: 06-10-2019  |  więcej...
Warsztaty ''Majsterkowo" - karmnik dla ptaków
W środę 25 września 2019 r. uczniowie klasy 3 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piotrowicach wraz z koleżankami z klasy 1 ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaworze, wzięli udział w warsztatach „Majsterkowo” w Legnicy. Warsztaty te są organizowane przez market budowlany Castorama i skierowane do wszystkich uczniów w wieku od 6 do 12 lat. Ich celem jest rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wie
zaktualizowano: 06-10-2019  |  więcej...
List Ministra Edukacji Narodowej w rocznicę powstania Szarych Szeregów
List Ministra Edukacji Narodowej w rocznicę powstania Szarych Szeregów
zaktualizowano: 30-09-2019
Z mechatronikq w przyszlość. Nowy projekt dla uczniów w Męcince
Gmina Męcinka zostata laureatem konkursu ,,WzMOCnij swoje otoczenie" organizowanego przez
Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Dzięki wsparciu PSE w uczniowie Zespolu Szkolno-Przedszkolnego
w Męcince oraz Zespolu Szkolno-Przedszkolnego w Piotrowicach bgdą mogli korzystać z makiet LED
z wymiennymi tablicami oraz robota do nauki języka angielskiego.
zaktualizowano: 30-09-2019
Dzień Przedszkolaka i spotkanie z policjantem
W piątek 20 września przedszkolaki z Pomocnego obchodziły swoje święto – Dzień Przedszkolaka.
W tym dniu także w grupie „Jabłuszka” odbyło się spotkanie z policjantem. Wybór zaproszonego gościa nie był przypadkowy, bowiem sierżant Łukasz Dymarek to tata Leonka. Podczas spotkania maluchy dowiedziały się, jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta.
zaktualizowano: 26-09-2019  |  więcej...
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA NA SPORTOWO
W dniu 20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. To wspaniały dzień dla każdego wychowanka przedszkola. W tym roku Samorząd Uczniowski zorganizował dla dzieci konkurencję sportowe. Przedszkolaki brały udział w wyścigach rzędów, robiły slalomy, biegały piłkami, przechodziły przez obręcze, przewracały pachołki piłeczkami. Było trochę rywalizacji , ale radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.
zaktualizowano: 26-09-2019  |  więcej...

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009