Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżnia
"Mówię o Tobie z dumą" - apel z okazji Święta Niepodległości
Niezwykły apel, który odbył się w naszej szkole 9 listopada przygotowali uczniowie klasy VI, VIII ,,a’’, VIII ,,b’’ oraz klasy II. Nosił on tytuł ,,Pisk Orła’’. Była to uroczystość jedyna w swoim rodzaju, gdyż upamiętniała wydarzenie bliskie sercu każdego Polaka. 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość i świętujemy stulecie istnienia naszej Ojczyzny.


zaktualizowano: 13-11-2018  |  więcej...
„Rekord dla Niepodległej”
W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

zaktualizowano: 13-11-2018
Poznajemy nowe zawody
6 listopada w ramach godzin wychowawczych uczniowie kl. VI, VII, VIII ,,a’’ i VIII ,,b’’ mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega praca kosmetologa.
zaktualizowano: 08-11-2018  |  więcej...
12 listopada 2018 r. dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy.
W tym dniu w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.
zaktualizowano: 08-11-2018  |  więcej...
Sprzątanie cmentarza
Każdego roku przed uroczystością Wszystkich Świętych uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piotrowicach odwiedzają cmentarz niemiecki, aby oczyścić i uporządkować groby. Pokazują tym samym jak ważna jest pamięć o przeszłości.
zaktualizowano: 08-11-2018  |  więcej...
Przedszkolaki w Fabryce Szklanych Bombek ,,VITBIS’’
Dnia 06 listopada 2018 roku wszystkie przedszkolaki udały się do Fabryki Szklanych Bombek ,,Vitbis’’ w Złotoryi, która od lat specjalizuje się w szklanych ozdobach choinkowych wykonywanych według starych, tradycyjnych, europejskich metod.
zaktualizowano: 08-11-2018  |  więcej...
ŚWIĘTO DYNI W KULINARNYM PRZEDSZKOLU
Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe, wdzięczne i łatwe do współpracy warzywo – przekonały się o tym dzieci z KULINARNEGO PRZEDSZKOLA dnia 30 października, w czasie obchodów ŚWIĘTA DYNI.
zaktualizowano: 07-11-2018  |  więcej...
Ślubujemy ! – uroczyste pasowanie na ucznia
26 października 2018 r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Piastów Śląskich w Piotrowicach złożyli uroczyste ślubowanie. W tym roku pasowanie na ucznia odbyło się w Muzeum Regionalnym w Jaworze w murach średniowiecznego klasztoru oo. Bernardynów.
zaktualizowano: 07-11-2018  |  więcej...
„Takie miejsce”
Teatr to jest takie miejsce, w którym mocniej bije serce.
Jeszcze nim się rozpocznie przedstawienie panuje wielki ruch na scenie:
Jedni budują dekorację, drudzy wnoszą rekwizyty
(bywa, że solidnie zmachają się przy tym)…
M. Głogowski
zaktualizowano: 29-10-2018  |  więcej...
Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "Salamandra" w Myśliborzu
W dniu 23 października przedszkolaki pojechały na zajęcia edukacyjne oraz plastyczne do CEEiK Salamandra w Myśliborzu. W centrum dzieci malowały na szkle oraz tworzyły „ Ekologicznego Misa” .
zaktualizowano: 29-10-2018  |  więcej...

projekt - Rozwoj kompetencji kluczowych droga do sukcesu w Gminie Mecinka
Zobacz powiązane artykuły: informacje o projekcie
Copyright © SN-DESIGN Wojciech Dąbrowski 2009